Zabiegi
  

Skontaktuj się z nami: +48 500 444 443

Podstawowy zabieg podologiczny

 

Poprzedza on wywiad podologiczny, mający na celu uzyskanie wiedzy na temat stanu zdrowia, ewentualnych problemów dotyczących stóp, omówienie zabiegu oraz efektu jaki ma on przynieść.

 

Zabieg polega na skróceniu paznokci poprzez obcięcie i oszlifowanie. Oczyszczenie wałów paznokciowych oraz usunięcie fizjologicznych zrogowaceń na powierzchni stopy. Zabieg kończy masaż podologiczny stóp.

 

Jeśli istnieją przesłanki do wykonania specjalistycznego zabiegu mającego na celu usunięcie opracowanie lub skorygowanie występujących zmian na stopach wówczas wykonywany jest zabieg specjalistyczny.

 

Dostępnych jest kilka rodzajów zabiegów podologicznych takich jak:

Zabieg ten polega na usunięciu nadmiernych zrogowaceń występujących na stopach za pomocą odpowiednich narzędzi tj. odpowiednich frezów ściernych lub frezów penetrujących w wypadku odcisków lub skalpela. Istnieje duża szansa pozbycia się uciążliwego problemu już po pierwszej wizycie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skracanie, szlifowanie płytki paznokciowej

Tradycyjne skracanie paznokci za pomocą profesjonalnych cęgów profilowanych, dobranych odpowiednio do kształtu i potrzeby. Skracaniu płytki dokonywane jest za pomocą frezów ściernych o odpowiedniej budowie i gradacji. Frezami nadaje się kształt paznokcia w przypadku np. zrogowaceń paznokci. Szlifowanie poprawia elastyczność płytki nadaje jej estetyczny zdrowy wygląd i stanowi bazę do stosowania olejków odżywek czy lakierów kosmetycznych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Problem wrastających paznokci może dotyczyć wszystkich nas, a jego przyczyn może być wiele: uwarunkowania genetyczne, intensywny wzrost stopy u młodzieży, nieprawidłowe skracanie paznokci, źle dobrane buty, wady postawy, sport itp.

 

Zabieg polega na wycięciu kawałka paznokcia najczęściej w wale paznokciowym oraz oszlifowaniu go. Jeśli występuje stan zapalny zakładany jest opatrunek w formie tamponady – cienkiego wałka z fizeliny w celu utrzymania miejsca w czystości oraz aby podrażniony wał paznokciowy nie zarastał powodując tym samym kolejną dolegliwość związana z wrastaniem paznokci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Korekcja płytki paznokciowej za pomocą klamer korygujących

Korekcji płytki paznokcia dokonuje się przy pomocy odpowiednio dobranej metody, która ma na celu wyprostowanie zdeformowanej płytki paznokciowej, tak aby ta nie wrastała w wał paznokciowy powodując uraz i uczucie bólu. Zabieg niekiedy należy powtarzać kilkakrotnie w miarę zrastania płytki paznokciowej, tak aby uzyskać pożądany efekt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspomaganie leczenia brodawek wirusowych

Najczęściej zabieg ten polega na częściowym, usunięciu zakażonego brodawką miejsca i zalecenie stosowania odpowiedniego specyfiku. Brodawczak ludzki HPV występuje pod wieloma odmianami i stosunkowo łatwo można się nim zarazić, osoby młode starsze oraz korzystające z basenów, sal gimnastycznych są narażone na problem wirusowych brodawek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jest to bardzo często spotykany problem wśród pacjentów, który niestety nie zawsze łatwo daje się rozwiązać. W przypadku płytki paznokciowej usuwa się zmienione miejsce zajęte zmianami grzybiczymi, odpowiednio szlifuje się płytkę paznokciową, a pozostałą część zabezpiecza lekiem w postaci lakieru, bądź jak w przypadku nieznacznych zmian, olejkami lub innymi specyfikami zawierającymi składniki grzybobójcze. Natomiast przy zmianach grzybiczych naskórka na stopach, należy opracować naskórek zajęty przez grzybicę, aby móc zacząć stosować odpowiednie środki lecznicze i móc skutecznie walczyć z grzybicą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drenaż limfatyczny kończyn dolnych

Jest to masaż wykonywany manualnie trwający ok. 1 godziny, mający na celu zaktywizowanie węzłów chłonnych i przepchnięcie manualne części limfy zalegającej w kończynach i powodującej uczucie ciężkich nóg.  Masaż przynosi natychmiastową ulgę, a stosowany w cyklicznie przyczynia się do lepszej gospodarki układu limfatycznego w naszym ciele. Masaż wspomaga również walkę z cellulitem, usuwa toksyny z naszego organizmu, pomaga w stanach zapalnych zastoinowych kończyn dolnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kinesiotaping kończyn dolnych

Jest to metoda, która z powodzeniem pomaga w wielu problemach związanych z mięśniami, opuchnięciami limfatycznymi, lekkimi urazami, naciągnięciami, aktywująca mięśnie, stosowana jest również do korekcji powięzi. Kinesiotaping łagodzi także bóle stawowe takie jak np. bóle rozcięgna podeszwowego, haluksy, ostrogę piętową, obrzęk kostki i wiele innych. Jest to metoda zalecana nie tylko osobom uprawiającym sport.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pękające pięty, hiperkeratozy, rozpadliny, to problem pojawiający się na wskutek nagromadzonej przesuszonej zrogowaciałej warstwy naskórka na pietach. Problem powstaje także w wyniku źle dobranego obuwia, nadwagi, obtarć, zbyt często ścieranego naskórka. Nierzadko efektem tego są tworzące się bolesne rany, które uniemożliwiają swobodne poruszanie się na co dzień.

Już podczas pierwszego zabiegu uzyskujemy pożądany efekt oraz estetyczny wygląd przynoszący ulgę dla stóp.

Zabieg polega na opracowaniu zrogowaciałej warstwy odpowiednio do tego dobranymi narzędziami (skalpel, frezy ścierne), o ile występuję potrzeba, nakłada się na pięty opatrunek okluzyjny, który ma za zadanie wygojenie podrażnionej skóry i zmniejszenie ewentualnych ran i pęknięć.