Usuwanie modzeli i odcisków   

Skontaktuj się z nami: +48 500 444 443

W ogólnej świadomości istnieje przekonanie, iż ścieranie zgrubień i zrogowaceń z powierzchni stóp to działanie niezalecane, które może spowodować kolejne problemy. Jeśli mówimy o mechanicznym usuwaniu zrogowaceń na własną rękę, bez wątpienia jest to prawda – nie posiadając odpowiedniej wiedzy możemy naruszyć żywą warstwę skóry, co spowoduje dalsze jej twardnienie. Podolog posiada jednakże w swoim gabinecie odpowiednie wyposażenie (np. frezy ścierne i penetrujące), które, w połączeniu z wiedzą, doświadczeniem i znajomością ludzkiej anatomii, pozwalają na precyzyjne usunięcie samej warstwy problematycznej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Usuwanie modzeli i odcisków w gabinecie podologicznym

 

Pomiędzy tymi dwoma rodzajami zrogowaceń istnieją pewne różnice.

Modzele to punktowe zgrubienia naskórka, przybierające charakterystyczną żółtawą barwę. Najczęstszymi przyczynami ich powstawania są otarcia i nacisk na dane miejsce, dlatego zwykle rozwijają się one na opuszkach palców u nóg. Skóra w miejscu ich powstania zazwyczaj staje się wypukła, zrogowaciała i szorstka.

 

Odciski powstają wskutek podobnych czynników, co modzele – głównym winowajcą jest tu nieodpowiednio dobrane obuwie. Jednakże najważniejszą cechą, która odróżnia je od modzeli, jest uczucie kłującego bólu. W przypadku odcisków powstałe zgrubienia sięgają bowiem dużo głębiej, a wewnątrz nich powstaje tzw. korzeń, który dosięga zakończeń nerwowych, co często skutkuje bardzo nieprzyjemnymi odczuciami.

 

Podolog przyjmujący w naszym gabinecie w Ustroniu Morskim, po uprzedniej konsultacji wykona zabieg usunięcia powyższych zrogowaceń z zastosowaniem odpowiednich do tego narzędzi.